Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Jõgevamaa Jõgevamaa - Üldinfo

Jõgevamaa - Üldinfo

Read in english | Lesen auf Deutsch

Mandri-Eesti keskpunktist Peipsi järveni ulatuva Jõgevamaa maastik on mitmekesine. Kesk-Eesti tasandikul vahelduvad metsad rabadega, siin leidub põlislaasi. Maakonna uhkuseks on kaunite järvesilmadega Vooremaa, üks omalaadsemaid jääajal tekkinud pinnavorme kogu Euroopas. Tänu oma viljakale pinnasele on Jõgevamaa olnud valdavalt põllumajandus- ja metsanduspiirkond.

Jõgevamaad läbivad mitmed tähtsad transiit- ja kaubateed, mis on läbi aegade olnud arengusoonteks ja andnud tööd ning tegevust ka paljude teiste elualade esindajatele.

Jõgevamaad kutsutakse ka Kalevipoja tegude maaks, kuna siitkandist võib leida kõige rohkem Eesti rahvuseepose kangelase Kalevipojaga seotud muistenditest pärinevaid loodusvorme ― voori, veekogusid, omaaegseid linnamägesid, lingukive. Rikkalik ajaloo- ja kultuuripärand, maastiku mitmekesisus ja palju huviväärsusi annavad suurepäraseid põhjusi siia tulemiseks, olemiseks ja ka siia jäämiseks.

Tulge ja uudistage väljapanekuid meie muuseumites ja mõisates, osalege huvitavatel temaatilistel ekskursioonidel ja üritustel, teemaparkide põnevates tegemistes,
võtke seljakotid selga ja proovige matka-, suusa- või
jalgratta- radasid.

Osasaamise rõõmu pakuvad sellised suured üritu- sed nagu Kalevi-poja Uisumaraton, rahvusvaheline moto- matkajate kokkutulek „Jõgevatreff” Kuremaal, Põltsamaa Fest’i vabaõhukontserdid, muinasaegne ja muinasjutuline “Mütofest” Kassinurmes, Kalevipoja Kala- ja Veefestival, Kalevipoja Rulluisumaraton, Suur Üleriigiline Paunvere Väljanäitus ja Laat ning palju muid huvitavaid tegevusi.

Jõgevamaa on väga eriilmeline ja eriline, mille võiks jagada mõtteliselt kolmeks: Põltsamaa, Vooremaa ja Peipsi piirkonnaks.

Käesolev leht annab lühiülevaate neist piirkondadest ja Jõgevamaa Koostöökoja liikmete tegevusest.

Aga nagu rahvasõna ütleb, oma silm on kuningas.......
 
Eelseisvad üritused
<<  September 2018  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused