Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Liikmed Liikmed Piirkonniti Saare vald Kääpa Ühistegevuse Selts

Kääpa Ühistegevuse Selts

Kääpa Ühistegevuse Selts alustas oma tegevust 2000. aastal viieliikmelise juhatusega ja eesmärgiga aidata kaasa Saare valla ühistegevuse aktiviseerimisele, maaelu arengule, elukeskkonna parandamisele ning inimeste eneseteadvuse tõstmisele.

Seltsi loomise tingis praktiline vajadus koondada kohalikud piimatootjad, et korraldada ühiselt piima kokkuostu.
Kääpa Ühistegevuse Selts varus kahe aasta jooksul kahekümne neljalt kohalikult väiketalunikult piima ja müüs selle TÜle Jõhvi Piim.
Piima kvaliteedinõuete karmistamisega kaasnes müügi vähenemine, mistõttu paljud talunikud loobusid piimatootmisest. Seltsi tegevusele oli aga selleks ajaks tugev alus rajatud ja ühistöö eelised kaalusid üles omaette nokitsemise võlu.

2004. aastal avati seltsi eestvedamisel Saarel internetivõimalusega avalik infopunkt, 2005. aastal korrastati Kääpa puhkeala.
Regulaarselt korraldatakse vallaelanikele õppe- ja tutvumisreise teistesse maakondadesse eesmärgiga arendada koostööd ja õppida teiste positiivsetest kogemustest.
Ühistegevuse kogemuse kasvades valmis film “Külas on me kodu”.
Seltsi tegevust rahastatakse erinevate programmide kaudu (SAPARD, Leader jne) taotluste alusel.

Kääpa Ühistegevuse Seltsi lähiaja plaanidesse mahub muu hulgas seltsile kuuluva Kääpa meierei renoveerimine ja ruumide kasutamise võimaldamine nii sisukaks vaba aja veetmiseks kui töiseks tegevuseks (nõupidamised, konverentsid, töötoad jne). Jätkub ka senine tegevus, mis on end õigustanud ja milleks selts tunneb kohustust ja vastutust külaelanike ees.

Loe lisaks: Projektid - ”Külas on mu kodu” - õppefilm külaelust ja ühistegevusest

kontaktisik: Rita Kivisaar
e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

 
Eelseisvad üritused
<<  Jaanuar 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused