Bänner
Bänner
Bänner


Palamuse vald

Palamuse vald asub Jõgevamaa keskosas. Valla pindala on 216 km² ja seal elab 2009. aasta 1. jaanuari seisuga 2361 elanikku. Vallas on 1 alevik - Palamuse ja 25 küla, mille hulgas suuremad on Luua ja Kaarepere.
Valla omavalitsuslik staatus kinnitati 12. detsembril 1991. a.

Palamuse vallas tegutsevad 2 üldhariduskooli – Luua Algkool ja Oskar Lutsu Palamuse Gümnaasium – ning pikkade traditsioonidega Luua Metsanduskool, kus on kogu Eesti jaoks metsandusspetsialiste koolitatud juba enam kui 60 aastat.
Valla lasteaed kannab Nukitsamehe nime ning sellel on rühmad nii Palamusel kui ka Kaareperes.
Nii Palamusel kui ka Kaareperes tegutsevad rahvamaja ja raamatukogu, luualased saavad kasutada metsanduskooli raamatukogu ja klubi.

Palamuse luterlik kirik on üks Eesti vanemaid, Kaareperes tegutseb õigeusukirik.

Palamuse vana kihelkonnakooli hoones tegutseb muuseum, mille ekspositsioon on pühendatud Oskar Lutsu loomingule ja kooliajaloole ning mis täidab Jõgeva maakonna keskmuuseumi funktsioone.
Tänu muuseumile, aga ka hästi säilinud ajaloolisele alevikusüdamele ja vilkale kultuurielule käib Palamusel igal suvel tuhandeid külalisi.

Suvehooajale on juba tosinal aastal punkti pannud Suur Paunvere Väljanäitus ja Laat, kuhu tullakse kogu Eestist ja kaugemaltki.
Traditsioonilistest ettevõtmistest on laiemat kõlapinda leidnud veel Oskar Lutsu huumoripreemia väljaandmine, rammumeeste võistlus Tõnissoni tiitlile ja Theodor Lutsu filmipäevad. Noori meelitab Palamusele vabaõhu-suvepidude sari.
Loodushuvilistele pakuvad aga huvi kaunis vooremaastik ning Luua park ja arboreetum.

Vallas tegutseb mitu põllumajandusettevõtet ja talu, sealhulgas turismitalu, mitu puukooli, roosikasvatusele spetsialiseerunud aiandusettevõte jne. Palamusel tegutsevad omanäoline klaasikoda ja Ingrid Juuse käsitööpood.

Praegu on Palamusel valmimas uus vallamaja, mis on üks esimesi passiivmaju Eestis.
Ajalooline apteegihoone on saanud värskema välimuse tänu sellele, et peale apteegi on seal nüüd peavarju leidnud ka avatud noortekeskus.
Noortekeskuse laiendamiseks saadi Euroopa Regionaalarengu Fondist kolm miljonit krooni, millele vald lisas omaosaluse.

e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
koduleht: www.palamuse.ee

 

 
Eelseisvad üritused
<<  Jaanuar 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused