Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Liikmed Liikmed Piirkonniti Torma vald Torma Valla Maanaiste selts

Torma Valla Maanaiste selts

Torma Valla Maanaiste Selts asutati 18. septembril 1999. aastal. Seltsi eesmärkideks maarahva kodumajanduse arendamine, küla kultuurilise ja majandusliku olukorra parandamine ning üldise vaimsuse tõstmine.

Seltsil on 18 liiget, kellest on moodustatud kolme-neljaliikmelised toimkonnad. Üritusi viiaksegi läbi ühe või teise toimkonna eestvedamisel. Üritusi korraldatakse teemadel, mis seltsi liikmetele huvi pakuvad. Eriti palju on seltsi tegevusaja sisse mahtunud loenguid ja kursusi.

Loengud on käsitlenud psühholoogiat (lektorid Maret Prits, Aita Keerberg, Margot Delski, Marina Laikjõe, Mercedes Merimaa, Naatan Haamer), usundeid ja nende erinevust (Paul Gill), kodumajandust, tervislikku toitumist (lektor Helmi Kerem), loodusravi ( Aili Paju), Su-joki teraapiat, kodukeemia ja koristustarvikute kasutamist, loodustooteid jne. Kursustel on õpitud inglise keelt (õpetaja Ülle Säälik), esmaabi andmist ja sibulavanikute punumist; tegeldud Shin-do võimlemise (Maie Puusepp) ja aeroobikaga, täiendatud kokandus- ja aiandusalaseid teadmisi ning vahetatud retsepte ja istikuid. On korraldatud ka jõulu- ja lihavõtteteemalisi kursusi.

Maanaiste seltsi liikmed on tutvunud Torma valla sotsiaalselt ebakindlate isikute töö ja vaba aja korraldusega valla päevakeskuses, korraldanud taaskasutuspäevi, kuulanud reisimuljeid jne.

Selts on aidanud kaasa mitme puhkpilliorkestrite festivali ToPoF, 2004. a toimunud C. R. Jakobsoni künnipäeva ja 2011. a augustis toimunud C. R. Jakobsoni 170. sünniaastapäeva pidustuste korraldamisele.

Et Torma Valla Maanaiste Selts on Jõgevamaa Kodukandi Ühenduse, Tartu Maanaiste Liidu ning MTÜ Jõgevamaa Koostöökoda liige, on seltsi esindajatel olnud võimalus osaleda nimetatud ühenduste poolt korraldatud ekskursioonidel, koolitustel ja ühisüritustel. 2007. a sügisel käidi uurimas, mida Soomes Leader-programmi rahade eest tehtud, 2009. a käidi koostöökoja tutvumis- ja koostööreisil Peipsi, Vooremaa ja Põltsamaa piirkonnas. Torma Valla Maanaiste Selts on esindanud ka Torma valda Soome sõprusvallas Oravaisis toimunud kohtumisel sealsete seltside esindajatega.

 
Eelseisvad üritused
<<  Jaanuar 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused