Bänner
Bänner
Bänner


Lustivere külaselts

Lustivere külaselts on ametlikult registreeritud 5. märtsil 2003. Külaselts hõlmab seitset küla, Sulustveret, Kaaveret, Pudiveret, Tõrenurmet, Neanurmet, Kaliküla ja Lustiveret, milles elab kokku 865 inimest. Küladesse on valitud külavanemad.

Lustivere külaseltsis on 58 liiget. Seltsi juhib seitsmeliikmeline juhatus. Palgalisi töötajaid on kaks: tegevjuht ja kütja-koristaja. Alates 2007. aasta lõpust on seltsi hallata Lustivere kultuurimaja. Seltsi tegevust toetab Põltsamaa vald ja paljude ettevõtmiste jaoks on raha hangitud projektidega.

Külamajas tegutsevad segarühm Lustilised, naisrühm Lilly, memmede rühm Lustimemmed, laste ja täiskasvanute näitering ja noortering ning jõusaal. Toimuvad ka võrkpallitreeningud.

Põhikirja järgi on seltsi tegevuse eesmärgiks Lustivere piirkonna külade arendamine ja säilitamine ning vaba aja veetmise tingimuste parandamine. Oma eesmärkide saavutamiseks korraldab selts Lustivere piirkonna elanikele kontserdi- ja teatrikülastusi ning muid kultuurialaseid väljasõite, organiseerib üritusi nii kohapeal kui väljaspool piirkonda; arendab raamatukogu kui kaasaegset infokeskust, teeb tihedat koostööd Lustivere Põhikooli ja raamatukogu ning Põltsamaa vallavalitsuse ja vallavolikogu komisjonidega külaelu igakülgseks arendamiseks; koordineerib ja organiseerib noorsoo- ja lastekaitsetööd; aitab koordineerida külaseltsi juurde loodud noorteühingu tööd; võtab osa kultuuri- ja spordiobjektide rajamisest ja aitab neid korras hoida; aitab organiseerida piirkonna külades heakorrapäevi ja korras hoida Lustivere parki; aitab tõsta piirkonna elanike keskkonnateadlikkust ja organiseerib keskkonnaalaseid õppepäevi.

Oma tuumakamateks tegudeks peab selts suvise peopaiga rajamist, jõulude ajal päkapikumaa korraldamist, külapäevade läbiviimist, kohaliku ajaloo uurimist, kultuurimaja renoveerimist, suviseid kontserte tuntud ansamblite ja lauljatega ning kohalike rahvatantsupidude läbiviimist.

Et Lustivere külaseltsi ridades on piisavalt noori ja teotahtelisi liikmeid, võib kindlalt öelda, et tegemist on jätkusuutliku organisatsiooniga.

 

Kontaktisik: Riina Paluoja

Telefon: 525 6438

E-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

Kodulehekülg: http://web.zone.ee/lustiverekylaselts

 
Eelseisvad üritused
<<  Jaanuar 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused