Bänner
Bänner
Bänner


Pajusi Küla Selts

MTÜ Pajusi Küla Selts on 2000. a Pajusi küla elanike poolt moodustatud vabatahtlik ühendus, mis seadis endale põhieesmärgiks Pajusi mõisakompleksi kui terviku taaselustamise.

Külaselts on loodud eesmärgiga taaselustada kohalik kultuurielu, säilitada loodust ja kohalikku kultuuripärandit ning nõustada omavalitsuse territooriumil elavaid inimesi ja ettevõtjaid antud küsimustes.
Selts on tähistanud Pajusi küla piirid, korrastanud Pajusi mõisapargi, rajanud parki pallimänguväljaku ja tantsuplatsi, ehitanud Pajusi rahvamaja ruumidesse välja seltsi infotoa, sisustanud Pajusi rahvamaja mööbliga, ostnud muusikariistad ja käivitanud noorteansambli tegevuse.
Selts on korraldanud Pajusi rahvamajas vaba aja veetmise üritusi, käivitanud tervisevõimlemise ringi, memmede jututoa, poti-panniringi ja käsitööringi, pidevalt täiendatakse Pajusi küla kroonikat.
Igal suvel korraldab selts Pajusi mõisa päeva ja laada ning seltsi liikmetele väljasõidu Eesti piires.
Pajusi Küla Selts on koostanud Pajusi küla arengukava, milles on küla arengueesmärkidena määratletud kultuuripärandi säilitamine, puhkemajanduse ja turismi arendamine, infrastruktuuri korrastamine.
Pajusi küla on Jõgevamaa aasta küla 2006 ja oli 2007. a Eesti Külade Maapäeval aasta küla konkursi nominent. Märkimist väärib külaelanike töö oma koduümbruste korrastamisel: presidendi tunnustuse on pälvinud neli ja peaministri tunnustuse 13 Pajusi küla kaunist kodu. Kokku on külas 58 suitsu (elamut).

kontaktisik: Arvi Kuusk
e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

 
Eelseisvad üritused
<<  Jaanuar 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused