Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Liikmed Liikmed Piirkonniti Põltsamaa Emadeklubi

Põltsamaa Emadeklubi

Põltsamaa Emadeklubi loodi 1995. aastal Põltsamaa piirkonna emade poolt, et muuta Põltsamaa elu lastesõbralikumaks ning aidata lapsi ja raskustesse sattunud peresid. Klubisse kuulub kümme aktiivset ema ja seda juhib kolmeliikmeline juhatus.

Varasematel aegadel vahendas emadeklubi humanitaarabi ja korraldas selle jagamist ning rajas lastele mänguväljaku.
2004. aastast on emadeklubi avalikes huvides tegutsev mittetulundusühing, mis korraldab õpitubasid, koolitusi ja näitusi ning pakub käelisi tegevusi nii lastele kui ka täiskasvanutele.
Klubil on oma maja (J. Kuperjanovi 12, Põltsamaa), kuhu on üles pandud kangasteljed ning kus on olemas töötubade korraldamiseks vajalik inventar ja töövahendid.
Igal aastal võtab klubi töötubadest osa üle kahe ja poole tuhande õpihuvilise. Õpitubadega on Põltsamaa Emadeklubi jõudnud 4H noortelaagrisse Jõulumäele, noorkotkaste ja kodutütarde laagrisse Rannale, Türi noortekeskusesse, Kuremaal toimunud Eesti Külade Maapäevale jne.
Põltsamaa Emadeklubi on korraldanud üle kümne käsitöönäituse („Katre Arula lapitööd“, „Luule Rets ja luuleline käsitöö“, „Ristpistes neli aastaaega“, „Helle Uusküla vaibad“, „Kangakudumise kunst“ jne).
2005. aastast tegutseb Põltsamaa Emadeklubi juures kangakudumise õpituba, mida juhendab tekstiilikunstnik Vivika Sopp Tallinnast.
Kangakudumisalaseid teadmisi ja oskusi omandab kuusteist huvilist nii Põltsamaa linnast kui vallast, aga ka Türilt.
2009. aastal korraldas Põltsamaa Emadeklubi Sihtasutuse Päikeselill ja Eesti Kultuurkapitali toetusel suvise lastelaagri „Seltsis segasem ehk loovad suvepäevad“, millest võttis osa 35 last.
Põltsamaa Emadeklubi maja on kujunenud omanäoliseks käsitöökeskuseks.

kontaktisik: Marje Aigro
e-post: aigromarje[at]hot.ee
koduleht:http://emadeklubi.onepagefree.com/?id=9717&

 

 
Eelseisvad üritused
<<  Jaanuar 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused