Bänner
Bänner
Bänner


Avaleht Liikmed Liikmed Piirkonniti TÜ Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liit

TÜ Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liit

Tulundusühistu Jõgevamaa Põllumajandustootjate Liit loodi 1992. aastal AS Tarvi järeltulijana ning selle asutajate hulgas on tänaseni 11 juriidilisest isikust liiget, Jõgevamaa põllumajandusettevõtjat. Koostöölepingud on sõlmitud lisaks neile veel 19 põllumajandusettevõtjaga üle Eesti. Tulundusühistu eesmärk on ühiselt osta ja  müüa põllumajandussisendeid ja -saadusi. Ühiselt ollakse oma partneritele väärikam ja suurema kaaluga partner. Ühistu on avatud uutele põllumeestele-ettevõtjatele.

 

Algusaastate liikmete ühistegevus põhines väetiste ja taimekaitsevahendite ühises ostmises, tänaseks on põhitegevuseks toorpiima ühine turustamine, kusjuures tulundusühistu kaudu müüvad piima ka Pärnu-, Viljandi-, Põlva-, Tartu- ja Lääne-Virumaa piimatootjad.
Ühtekokku müüb ühistu Eesti (Valio Eesti AS, Farmi Piimatööstus AS, Estover AS), Läti (Valmiera, Preili) ja Leedu (Pienos Zvaigzdes,Vilkiskis) piimatööstustele kokku 28 tootja piima, mis koguseliselt moodustab pea 15% kogu Eestis toodetavast toorpiimast.
Ühistu käibest moodustab suurema osa piima müügist saadav raha, samas  müüakse ka teravilja ja rapsi (AS Scanola Baltic, Scandagra Eesti AS, ASTartu Mill jt).
Ühiselt ostetakse väetised, taimekaitsevahendid, silotarbed aga ka loomade energiasööt nagu rapsikook ja mais. Ühistul on koostööleping AS Scandagra Eesti kauplusteketiga ja mitmete Euroopa tootjatega. Lisaks sellele korraldab ühistu koolitusi, koolitusreise ja nõustamist ning teeb koostööd teiste Eesti piimaühistutega toodangu müügi koordineerimisel.
Ühistu järgmine oluline eesmärk on ühistulise piimatööstuse rajamine või omandamine: praegu tekitab ühistule kõige rohkem probleeme see, et hallatakse vaid üht osa piimatoodete tootmisahelast ja ollakse väga haavatavad igasugustele hinnakõikumistele maailmaturul.

kontaktisik: Raul Soodla
e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 
Eelseisvad üritused
<<  Jaanuar 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   
Tule osale!

No current events.

Ürituste nimekirjad

Eelseisvad üritused
---------------------------
Möödunud üritused